تبلیغات
نازنوروز مهرگانی - رژیم لاغری
نازنوروز مهرگانی
اعتلای زبان وادبیات میهن عزیزم وپاسداشت بزرگان ادبی وعلمی این مملکت ،نیز همه پژوهشگران ادبیات در ایران و دنیا
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


این وبلاگ ازهمه کسانی که درعرصه ادبیات کشور فعال وصاحب نظر میباشند استقبال می کند ،همچنانکه به سالکان مبتدی این حوزه با احترام می نگرد و درخواست آنان را اجابت می نماید .گیلان پژوهان ومخصوصا تالش پژوهان وگویشوران تالشی در وبلاگ من سهم عمده ای دارند واین وبلاگ پژوهشهای آنان را ارج می گذاردوسعی درمعرفی آنان دارد.موسیقی سنتی نیز میتواند در حوزه کار ما باشد .صاحب این وبلاگ به صورت مستقیم وغیر مستقیم با دانشجویان زبان وادبیات فار سی وسایر رشته ها در ارتباط است و بدین جهت بعضی از پست ها رابه درخواست آنان دروبلاگ می آورم .به همین مناسبت سطح علمی مطالب میتواند نوسان داشته باشد.گاه به شکل تخصصی وگاه به صورت عام وهمه فهم. توفیق روز افزون برای همه .

مدیر وبلاگ :دکتراحمدرضا نظری چروده
مطالب اخیر
نظرسنجی
به کدامیک از موضوعات زیر بیشتر علاقه مند هستید؟
معمولا اولین راهی که به ذهن افرادی که قصد کاهش وزن و لاغری و چربی سوزی به ذهنشان می رسد استفاده از رژیم لاغری است. طبیعتا سریع ترین و راحت ترین و رایج ترین راه نیز استفاده از همین رژیم لاغری است. همان طور که می دانید علاوه بر دکتر هایی که به خود اجازه می دهند به هر فردی بر اساس نیاز هایش رژیم لاغری اعطا کنند سایت های اینترنتی نیز برای افزایش تعداد بازدید های خود دست به انتشار مطالبی مانند رژیم لاغری سریع و رژیم لاغری پانزده روزه و یا بیست روزه می زنند.

اما باید دانست استفاده از رژیم لاغری همانقدر که آسان از وزن کم میکند و باعث لاغری و چربی سوزی می شود همان اندازه نیز به طور سریع در اثر ادامه ندادن رژیم لاغری باز می گردد و باعث تضعیف روحیه می شود.اما اگر همین رژیم لاغری بر مبنای اصول باشد و همراه با تمرینات ورزشی مداوم و مکرر باشد اثر بخشی بسیار مطلوبی دارد و به مرور زمان تثبیت می شود و مانند رژیم غذایی تنها به زودی اثر خود را از دست نمی دهد.


رژیم لاغری اگر بر مبنای اصول باشد همه نوع مواد غذایی در آن گنجانده شده.


برای مثال  ماهی یا گوشت بن فیله کبابی+1 پرس سالاد مخلوط +ا ق مربا خوری روغن زیتون

1 سیب و یک میوه سالاد سیب زمینی و پیازچه +1 ق مربا خوری روغن مایع

رژیم لاغری مناسب است چون از همه نوع مواد غذایی مورد نیاز بدن در آن وجود دارد. رژیمهایی هستند که بر اساس وزن، قد، جنسیت و حتی وضعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فرد توسط متخصص تغذیه تنظیم می گردد. 

نکته ای که در گرفتن رژیم باید مورد توجه قرار بگیرد این است که رژیم لاغری شیوه و روشی جهت رسیدن به سلامتی است. فرد چاق معمولا با هدف دوری از مشکلات ایجاد شده توسط چاقی رژیم می گیرد تا از بیماریها و عوارض چاقی فاصله بگیرد. بنابراین رژیم نباید مشکلات جدیدی برای فرد ایجاد نماید. اولین موضوعی که باید مورد توجه رژیم دهنده و رژیم گیرنده قرار گیرد، سلامتی شخص رژیم گیرنده است. و هدف دوم کاهش وزن است. اگر بنا باشد که رژیم لاغری خود سلامتی شخص را به خطر اندازد و عوارض و مشکلات جدیدی ایجاد نماید آن رژیم مناسب نخواهد بود و بهتر است فرد از آن اجتناب نماید.

یک رژیم لاغری متعادل و متناسب باید در درجه اول نیازهای غذایی فرد را تامین نماید و سپس میزان کالری دریافتی را از غذاهای غیر ضروری و کم ضروری مانند شیرینی و شکلات، سس های پرچرب، چیپس و تنقلات مضر کم نماید.

در ابتدای کار باید وضعیت تغذیه ای موجود فرد مورد بررسی قرار گیرد و توصیه ها در جهت اصلاح شیوه غذایی حذف غذاهای پر کالری و مضر و مصرف غذاهای مخورد نیاز در حد تعادل و جلوگیری از پرخوری انجام گیرد. افزایش فعالیت ورزشی همراه با رژیم غذایی به کاهش وزن فرد کمک زیادی خواهد نمود. علاوه بر این رژیم لاغری مناسب می بایست بر اساس غذاهای مورد علاقه فرد تنظیم گردد و غذاهایی که در فرهنگ غذایی رژیم گیرنده می باشد در برنامه غذایی گنجانده شود و فقط میزان آن تنظیم شود.

همچنین ساعات صرف وعده و میان وعده ها با شغل و حرفه فرد تطابق داشته باشد تا شخص قادر به پیروی از برنامه غذایی باشد. رعایت این مورد می تواند پیروی از رژیم را آسانتر نماید.

 

مشاوره لاغری

مشاوره لاغری

مشاوره لاغری فقط بخور و نخور های معمول برای کاهش وزن نیست. لاغر شدن به هر قیمتی و با هر شیوه ای آن چیزی نیست که یک متخصص لاغری به شما ارائه خواهد داد. بررسی عادات غذایی شما و رسیدن به نتیجه ای کلی در مورد سبک زندگی شما آن چیزی است که از یک جلسه مشاوره لاغری باید انتظار داشته باشید. وعده هایی خلاف واقعیت و یا تشویق شما برای استفاده از روش های ناسالم و تهاجمی باعث ایجاد ظاهری نامتعادل و گاها ایجاد بیماری هایی غیر قابل درمان است.

مشاوره لاغری غول چراغ جادو نیست که با یک گپ و گفت ساده و دستور غذایی برای صبحانه و ناهار و شام از شما یک مانکن زیبا بوجود بیاورد. شناخت نوع پوست و رسیدن به فرمولی کاملا تخصصی و مطابق با سبک زندگی شما و صرف زمان کافی است که اندامی زیبا و ایده آل را به شما هدیه می دهد. با متخصص لاغری خود همکاری کنید و در جلسات مشاوره لاغری که برای شما بصورت زمانبندی شده تدارک می بینند واقعیت را گزارش دهید.

حتی اگر بخاطر مسافرت و یا حتی عدم موفقیت در مقابله با نفس پرخوری کرده اید و از برنامه ورزش عقب هستید، صادقانه تمام موارد را با ایشان در میان بگذارید. شاید برای ادامه کار نیاز به سختگیری کمتری دارید و در مدت زمانی طولانی تر اما سالمتر و مطمئن تر به اندام ایده آل خود برسید.

لازم است بدانید یکی از فاکتورهای اصلی برای قضاوت درست پزشک متخصص شما در روند برنامه ریزی های کاهش وزن، آزمایش های خون و بررسی مشکلات متابولیک شماست پس در مشاوره لاغری اگر از شما خواسته شد تا پرونده پزشکی و آزمایش های به روز تشریف ببرید مقاومتی نکنید و بدانید یکی از اصلی نکته ها برای داشتن بدنی سالمتر و با وزنی مناسب است.

مشاوره لاغری به مثابه مشاوره سلامت است. مشاوره لاغری برای رسیدن به وزنی است که کاملا برای فیزیک بدن شما سالم باشد.

 

لاغری

لاغری

لاغری و خوش اندامی آرزوی هر فردی است که رسیدن به آن چندان کار ساده ای نیست و نیازمند تلاش و سختی است. به خاطر داشته باشید لاغری به صورت مفرط دلیلی بر زیبایی اندام نیست و اساسا کسی خوش اندام محسوب می شود که بین قد و وزن او رابطه ای متناسب وجود داشته باشد.

اولین اساس و قدم برای کاهش وزن و لاغری نحوه ی صحیح غذا خوردن و رعایت وعده های غذایی است. چنان که در ضرب المثللی قدیمی بدان اشاره شده است: صبحانه را خودت بخور، نهار را با دوستت و شام را به دشمنت بده! برای رعایت این اصل نیازی به محدودیت قطعی غذایی نیست و کافی است مواد مقوی پر خاصیت طبیعی همچون میوه ها و سبزیجات را وارد زنجیره ی غذایی کنید. در این صورت علاوه بر کاهش وزن و لاغری سلامت خود را ایمن می کنید.

میوه ها و برخی از سبزیجات دارای مقادیر فراوانی آب هستند و به همین دلیل با افزایش حجم میوه، کالری آن ها افزایش نمی یابد و به همین دلیل است که وجود آن ها در رژیم غذایی ضروری است. سبزیجات دارای فیبر غذایی بالایی هستند که هضم آن ها زمان بر است. به همین دلیل برای لاغری و کاهش وزن وجود آن ها ضروری است. زیرا تاخیر در هضم فیبر باعث افزایش احساس سیری می شود.

اما برای داشتن اندامی زیباتر و لاغری دوری از یک ماده ی غذایی ضروری است. چربی ها بر خلاف میوه جات در حجم کم، کالری بالایی دارند.به همین دلیل ضروری است که میزان موادی که حاوی چربی هستند را در وعده های غذایی خود کاهش دهید. به خاطر داشته باشید اصول لاغری بر اساس داشتن وعده های غذایی صحیح است و به معنی گرسنگی زیاد و عذاب کشیدن نیست. در حقیقت اگر رژیم مناسبی را زیر نظر کارشناس رعایت کنید در زمان کوتاهی به لاغری مورد نظر خود می رسید و در عین حال دچار ضعف و بی حالی نمی شوید و تناسب اندان خود را به دست می آورید.

همه ی ما می دانیم که داشتن اندامی زیبا و لاغری تاثیر زیاد و مستقیمی بر زیبایی دارد و همه خواستار آن هستند. تغییر عادت های غذایی در زندگی روزمره چندان کار ساده ای نیست و نیازمند تلاش است. یکی از تغییرات اصلی برای کاهش وزن و لاغری کاهش حجم مواد غذایی مصرفی  در هر وعده می باشد و در عین حال  باید تعداد دفعات میان وعده ها را افزایش داد. در این روش علاوه بر تنظیم عملکرد دستگاه گوارشی، به لاغری سریع تر خود کمک کرده اید و در عین حال حجم ثابتی از مواد را در فاصله های زمانی معین به بدن خود می رسانید و در این صورت می توانید در زمان معینی به وزن دلخواه خود برسید.

در مورد نحوه ی صحیح لاغری و کاهش وزن نظریه های متفاوتی وجود دارد و یکی از اصل هایی که در همه ی آن ها مشترک است، ورزش کردن و حرکات فیزیکی روزانه  است. شما زمانی می توانید به لاغری دست بیابید که علاوه بر داشتن رژیم غذایی مناسب، فعالیت های فیزکی را دنبال کنید و به صورت ثابت و منظم انجام دهید. ورزش های متنوع و حرکت های متعددی وجود دارند که علاوه بر کاهش وزن و لاغری به تناسب اندام شما کمک می کند. و شما می توانید با انجام حتی چندین حرکت ورزشی ساده به لاغری خود کمک کنید و در عین حال آن را حفظ کنید. شما با ورزش کردن می توانید به وزن دلخواه خود برسید و حتی بدن خود را فرم دهید.

برای لاغری رعایت تمامی موارد فوق ضروری است و با این اصول نیازی به کارهای سخت و یا تحمل گرسنگی نیست. کافی است از همین امروز تصمیم خود را عملی کنید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 6 تیر 1395
دوشنبه 15 مرداد 1397 ساعت 08 و 35 دقیقه و 41 ثانیه
مطلبتون خیلی خوب بود
یکشنبه 26 شهریور 1396 ساعت 20 و 37 دقیقه و 10 ثانیه
I am in fact glad to read this blog posts which contains lots of valuable facts, thanks for providing these data.
دوشنبه 21 فروردین 1396 ساعت 22 و 39 دقیقه و 55 ثانیه
You made some good points there. I looked
on the net for additional information about the issue and found most
individuals will go along with your views on this website.
پنجشنبه 10 فروردین 1396 ساعت 18 و 08 دقیقه و 49 ثانیه
Hello mates, nice post and fastidious arguments commented here, I am in fact enjoying by these.
دوشنبه 4 مرداد 1395 ساعت 22 و 26 دقیقه و 37 ثانیه
سلام
از وبلاگتون دیدن کردم مطالب خوبی توشه
ما یه شبکه اجتماعی داریم به نام فیس پلاک میخوایم توش فعالیت مفید کنیم و با بقیه شبکه ها متفاوت باشیم
ازتون دعوت میکنیم که مارو توی این راهمون همراهی کنین و توی سایتمون عضو و فعال باشید
یک سری امکانات هم برای وبلاگ ها داریم که بعد از عضویت از طریق تماس با ما اگر بگین راهنمایی میشین و وبلاگتون تبلیغ میشه
منتظر حضورتون هستیم
www.facepelak.ir
با تشکر
شبکه اجتماعی فیس پلاک
چهارشنبه 16 تیر 1395 ساعت 08 و 14 دقیقه و 16 ثانیه
سلام و احترام خدمت مدیر محترم وبلاگ

به تازگی فروشگاهی راه اندازی کردیم که میتوانید محصولات خوبی با قیمت مناسب سفارش بدید

مارک خوب MP3 Player فقط 14000 تومان
دستگاه برقی دفع حشرات 18000 تومان
ماساژور ، ساعت LED ، عینک و وسایل دیگه....

خودتون بیاید قیمت ها رو ببینید چقدر مناسبه

منتظرتون هستیم!


دکتراحمدرضا نظری چرودهسلام متاسفانه من تجاری تبلیغ نمیکنم
سه شنبه 8 تیر 1395 ساعت 23 و 52 دقیقه و 52 ثانیه
سلام . گذارم به وبتان افتاد خوشحال شدم . هم دوست را یافتم و هم مطلب بسیار خوبی خواندم .
یکشنبه 6 تیر 1395 ساعت 11 و 53 دقیقه و 44 ثانیه
دوست داری پولدار بشی کسب درامد بالا داشته باشی بهترین ماشین را سوار بشی پس با ما همراه شو تا بهت بگم باید چیکار کنی بعد دو سال کار هم بازنشست میشی پول پارو میکنی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ادبیات ایران وگیلان وتالش